Reklama

Pakistan: śmierć chrześcijan, niewolników

Pakistan: śmierć chrześcijan, niewolników

10.11.2014
Czyta się kilka minut
Shehzad Masih i jego ciężarna żona Shama Bibi, pakistańscy chrześcijanie, zostali pobici na śmierć przez tłum, który według świadków liczył ponad tysiąc osób, na terenie wiejskiej cegielni w prowincji Pendżab na wschodzie kraju.
N

Następnie ich ciała spalono w piecu. Do zdarzenia doszło we wtorek 4 listopada. Małżeństwo zaatakowano po tym, jak w koszu na śmieci przed jego domem odkryto jakoby strony Koranu, który znalazł się tam w wyniku porządków po niedawnej śmierci ojca Shehzada. Chrześcijańska para do końca utrzymywała, że to nieprawda, zaś brat zabitego mężczyzny powiedział po zdarzeniu, że prawdziwym powodem morderstwa była obawa muzułmańskiego właściciela cegielni – u którego Shehzad, pracując, spłacał uprzednio zaciągniętą pożyczkę – przed ucieczką „dłużnika”. Według szacunków organizacji pozarządowych problem niewolnictwa tego rodzaju może dotyczyć nawet 1,8 mln Pakistańczyków, dla których nieoficjalny kredyt zaciągany u lokalnych pracodawców jest często jedynym sposobem zdobycia większej gotówki. Z drugiej strony, oskarżenia o bluźnierstwo są tu popularnym sposobem zemsty, zaś ich motywem – wbrew...

1937

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]