Ładowanie...
Ostry dyżur
Zachowuje się, słowem, jak wytrawny chirurg na ostrym dyżurze w pogotowiu ratunkowym, gdzie zwykle dulczą młodzi praktykanci.
Zawód reporter
Z łaski historyków piśmiennictwa tylko dwa działy dziennikarstwa dostąpiły przywileju zaliczania ich do literatury pięknej. Chodzi o reportaż i publicystykę, ale nawet one wpuszczane są na salony z ociąganiem i warunkowo.
Jest spora gromada znakomitości, które terminowały jako reporterzy. Za ich protoplastę uchodzi Pliniusz młodszy, który w prywatnym liście do historyka Tacyta, opisał zwięźle i barwnie wypadek, jaki zdarzyło mu się 24 sierpnia 79 r. po Chrystusie zobaczyć w Zatoce Neapolitańskiej. Mowa o zagładzie Pompei. Pliniusz miał wśród następców rój mężów stanu, pisarzy, historyków i tzw. celebrytów, którym traf zapewnił rozgłos albo pomógł w karierze dzięki temu,...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
360 zł 160 zł taniej
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
Podobne teksty
Newsletter
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]