Reklama

Order dla szpiega

Order dla szpiega

20.01.2009
Czyta się kilka minut
Rosjanie zakręcają kurki z gazem, w krajach niemal całej Europy Południowo- Wschodniej ludzie marzną, a Niemcy fetują na balu w operze premiera Putina. Makabryczny żart?
W

W miniony piątek wieczorem w centrum Drezna, stolicy landu Saksonia, panował nastrój karnawałowy, nastrój zabawy. Zaczynał się bal w drezdeńskiej operze - organizowany od paru lat na wzór balu wiedeńskiego, z wielką pompą i jeszcze większymi ambicjami. Tłum zwykłych obywateli, którzy nie znaleźli się w gronie wybrańców zaproszonych do Opery Sempera, śledził na telebimie, jak przy dźwięku fanfar - wykonanych przez muzyków z Saksońskiej Orkiestry Państwowej - dostojni goście wkraczają na balową salę: lokalni politycy i prominenci, we frakach i balowych sukniach.

Wreszcie nastąpił punkt kulminacyjny: wejście gwiazdy wieczoru, z dalekiej Moskwy. Gdy na salę wkroczył sprężystym krokiem premier Rosji we własnej osobie, w doskonale skrojonym smokingu i pod muszką, zaszczycona saksońska elita nagrodziła Władimira Putina rzęsistymi brawami. Wyraźnie ukontentowany...

3951

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]