Reklama

Ona wygrała

Ona wygrała

13.10.2014
Czyta się kilka minut
U co drugiej osoby urodzonej po roku 1970 zostanie zdiagnozowany rak. W sumie co roku przybywa 140 tysięcy pacjentów onkologicznych. Czego ich – i nas – nauczyła Anna Przybylska?
Anna Przybylska podczas „Onko-Olimpiady” – zawodów dla dzieci z chorobą nowotworową. Stadion AWF, Warszawa, 25 sierpnia 2012 r. Fot. Bartosz Krupa / EAST NEWS
Z

Z chwilą śmierci Anny Przybylskiej karnawał funeralny rozkręcił się na całego. Po internecie krąży mistyfikacja nagrania ostatnich jej słów, czytamy ostatnie z nią wywiady i ostatnie SMS-y, oglądamy ostatnie role, śledzimy ostatnie pożegnanie, nawet ksiądz opowiada o ostatnich chwilach życia parafianki.
W październiku 2013 r. Anna Przybylska wystąpiła w programie „Tomasz Lis za żywo” i prosiła, by paparazzi dali jej święty (ściślej rzecz ujmując: ludzki) spokój. Wyznała dyplomatycznie: tak, usunięto mi guza trzustki, to moja sprawa, koniec, kropka. Rozpaczliwie usiłowała się odciąć od losu aktorów serialowych, których życie prywatne bierze w dzierżawę szeroka widownia analizująca wszystkie pozazawodowe wzloty i upadki.
Apel Przybylskiej, rzecz jasna, nic pozytywnego nie dał. Przeciwnie: rozpędził machinę medialną. W lipcu bieżącego roku tabloidy zdążyły nawet ogłosić jej...

11491

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]