Reklama

Ojciec Mike świętym?

Ojciec Mike świętym?

09.03.2003
Czyta się kilka minut
T

Tamtego 11 września 2001 r. ojciec Mychal Judge, kapelan nowojorskich strażaków - a także przyjaciel wielu z nich: chrzcił ich dzieci, udzielał ślubów, towarzyszył w akcjach; zwali go „ojciec Mike” - znalazł się jako jeden z pierwszych pod płonącymi budynkami World Trade Center. Wbiegał do wieżowców, błogosławił ludzi, którzy rzucali się z wyższych pięter. Pochylając się nad strażakiem (spadł na niego człowiek, który rzucił się z WTC), Judge zdjął hełm, by udzielić umierającemu rozgrzeszenia. W tym momencie wieżowiec runął i 68-letni franciszkanin został ranny w głowę odłamkami. Strażacy posadzili go na krześle, by wynieść z ruin (poniżej zdjęcie, które obiegło świat). Judge zmarł, nim donieśli go do szpitala. Jego hełm delegacja strażaków przekazała potem Papieżowi.

Nazwisko o. Judge trafiło na listę 3 tys. zabitych w WTC pod numerem 0001. Na jego pogrzeb przyszło kilka...

2702

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]