Reklama

Odwrotnie

Odwrotnie

26.10.2010
Czyta się kilka minut
Jednym z najbardziej poruszających sygnałów ze świata jest dla mnie od kilku dni oświadczenie pani kanclerz Niemiec o klęsce koncepcji wielokulturowości w jej kraju.
B

Bo to nie jest tylko sprawa naszego sąsiada - to wielki znak zapytania nad przyszłością Europy, niepokój i troska, które będziemy niebawem podzielać, choć to nam jeszcze nie zdaje się spędzać snu z powiek. Więc i nie mówimy o tym publicznie, chyba że na jakichś marginesach.

Z kolei jednym z najbardziej zachęcających do rozmowy haseł był tytuł niedawnej konferencji w Pradze, na której m.in. tak rzadko teraz słyszany Wacław Havel potrafił także wystosować do Chin apel o uwolnienie pokojowego laureata Nobla. "Świat, w którym chcemy żyć". Z zazdrością pomyślałam, jak dobrze byłoby przez parę dni posłuchać mądrych ludzi dzielących się myślami na ten temat, zamiast odbierać nieustanne relacje i cytaty z polskiego piekła politycznego. Ale i o tej konferencji usłyszałam tylko jakąś migawkową wzmiankę...

Jeszcze niedawno słyszałam dziennikarzy...

2994

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]