Reklama

Ładowanie...

Odwrotnie

26.10.2010
Czyta się kilka minut
Jednym z najbardziej poruszających sygnałów ze świata jest dla mnie od kilku dni oświadczenie pani kanclerz Niemiec o klęsce koncepcji wielokulturowości w jej kraju.
B

Bo to nie jest tylko sprawa naszego sąsiada - to wielki znak zapytania nad przyszłością Europy, niepokój i troska, które będziemy niebawem podzielać, choć to nam jeszcze nie zdaje się spędzać snu z powiek. Więc i nie mówimy o tym publicznie, chyba że na jakichś marginesach.

Z kolei jednym z najbardziej zachęcających do rozmowy haseł był tytuł niedawnej konferencji w Pradze, na której m.in. tak rzadko teraz słyszany Wacław Havel potrafił także wystosować do Chin apel o uwolnienie pokojowego laureata Nobla. "Świat, w którym chcemy żyć". Z zazdrością pomyślałam, jak dobrze byłoby przez parę dni posłuchać mądrych ludzi dzielących się myślami na ten temat, zamiast odbierać nieustanne relacje i cytaty z polskiego piekła politycznego. Ale i o tej konferencji usłyszałam tylko jakąś migawkową wzmiankę...

Jeszcze niedawno słyszałam dziennikarzy...

2994

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + KFF VOD 10
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10

Dostęp roczny + KFF VOD 10
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]