Reklama

Odliczanie na ekranie

Odliczanie na ekranie

24.11.2006
Czyta się kilka minut
Bogaty Arab i wysługujący mu się zdradliwy Estończyk mogą wysadzić spokojną egzystencję Putinowskiej Rosji w powietrze. Zwykłych ludzi - potencjalne ofiary zamachu - uratować mogą tylko niekonwencjonalnie działający funkcjonariusze organów bezpieczeństwa, którym trzeba się ślepo podporządkować, rezygnując nawet z resztek obywatelskich wolności.
Nowy bohater rosyjskiego kina: agentka służby bezpieczeństwa (kadr z filmu "Odliczanie wstecz")
T

Tak wygląda przesłanie ostatniego rosyjskiego przeboju kinowego: filmu "Odliczanie wstecz" (ros. "Obratnyj otsczot"). Dziwnie harmonijnie współbrzmi ono z postępującym zagarnianiem przez byłych i obecnych funkcjonariuszy służb coraz większych obszarów w różnych dziedzinach życia Rosji.

Nowe bez przewodnika

Po latach bezpłodnego stania na mieliźnie parostatek rosyjskiej kinematografii odbił od brzegu i ruszył w państwowotwórczy rejs. Kino znowu przestało być w Rosji "działką" uprawianą przez twórców w celach wyłącznie artystycznych lub zarobkowych. Zwłaszcza w ostatnich dwóch latach wiele obrazów nakręcono na zamówienie państwowe.

Odeszły w zapomnienie kultowe filmy lat 90., opowiadające losy "kryminalnej Rosji", w których główną rolę grały hektolitry keczupu, wypuszczane masami z przestrzelonych na wylot...

9656

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]