Reklama

Obrazy i dźwięki

Obrazy i dźwięki

02.11.2020
Czyta się kilka minut
Chcemy dziś zacząć od drobnego zdarzenia, którego moc symboliczna wprawiła nas w bardzo dobry nastrój.
O

Oto niedawna wizyta w banku okazała się możliwa tylko dzięki włożeniu maski. Przekraczanie bram banku osobnikom niezamaskowanym jest teraz surowo wzbronione. Oczekiwanie w precyzyjnie i przepisowo rozproszonej kolejce zamaskowanych klientów umilaliśmy sobie projektowaniem napadu na ów bank, co dziś wydaje się być wyzwaniem pozbawionym bariery czynienia charakteryzacji. I to wszystko, jeżeli idzie o ćwiczenia na wyobraźni i o rozrywkę w starym, tradycyjnym stylu. Czas teraz przejść chyżo do zdarzeń jeszcze weselszych, do analiz nieuniknionych.

Wydarzyło się w ostatnim tygodniu to i owo. Dla znacznej większości obserwatorów wiele też się rzekomo wyjaśniło. Że oto – czytamy gdzieś – wypalił się do cna PiS-owski projekt ideowy bądź że p. Kaczyński to de facto Jaruzel wchodzący właśnie do bagna stanu wojennego, albo że ustanawiając przykościelne bojówki, p. Kaczyński...

4081

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Moze Redaktor lub ktoś z czytelników wie, co Krzywousty Premier miał na mysli? Prosił, zeby występować przeciw niemu, a nie przeciw...komu lub czemu? Kogo lub co chciał zasłonic swoja piersia?

Premier doprecyzował, chodzi o występowanie w internecie a nie w realu. Mniej ważne przeciw komu i czemu. :)

Za moich młodych lat chodził taki dowcip. Na pytanie o najtrudniejszą operację jaką można w życiu przejść, odpowiadano - odcięcie ryja od koryta - Mniejsza o tego małego pana z kotem i jego rudery w stolicy, odcinanie owego ryja jego wyznawcom będzie bardzo bolesne, nie tylko dla zainteresowanych, bo co tu dużo kombinować, w porównaniu z Jaruzelskim to zupełnie inna klasa. Ten musiał się liczyć, że mu tyłek wielki brat odstrzeli, mimo to z narodem postanowił się dogadać. Dzisiaj raczej bym na to nie liczył.

Z ptasich skojarzeń opisujących imć Premiera, dodałabym jeszcze: nielot poezji. Tej pisanej w Excelu, oczywiście.

Mnie urzekłą wizja Czarnka robiącego makijaż Kaczyńskiemu. Piękna scena.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]