Reklama

O wstrzymywaniu

O wstrzymywaniu

18.11.2019
Czyta się kilka minut
Ostatnie, a w zasadzie pierwsze głosowanie w Senacie o tyle przykuło naszą uwagę, że jedna pani senator wstrzymała się od głosu.
J

Jesteśmy tu najdalsi od roztrząsania jej racji czy tłumaczeń bądź też uważania w tej sprawie czegokolwiek politycznego. To nie ma oczywiście sensu. Ale zdaje się, ma to zdarzenie przydatność do rozważań na tematy szersze. Otóż wydaje nam się, że dana tradycyjnie możliwość wstrzymywania się od głosu w parlamencie jest wyjątkowo niefortunna. Jest staroświecka i tym samym nie oddaje aktualnej sytuacji planetarnej. Takie obyczaje można było sobie uprawiać w starożytnej Grecji bądź gdzieś, gdzie ktoś kogoś naprawdę słucha, a takich miejsc jest już niewiele i nie jest to na pewno parlament.

Wyborca szalenie szary, najbardziej nieatrakcyjną szarością listopadową, od dawien dawna wybiera sobie reprezentanta bynajmniej nie po to, by ten nie potrafił podjąć decyzji bądź by w jakiejś sprawie nie miał zdania. Od hamletyzowania to my jesteśmy, tu na ziemi po wielokroć zroszonej. To my...

3245

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]