Reklama

Ładowanie...

Nuncjusz zostaje

23.03.2003
Czyta się kilka minut
G

Gazeta przypomina, że jedynym dyplomatą, który przez całą wojnę w Zatoce Perskiej w 1991 r. przebywał w Iraku, był ówczesny nuncjusz apostolski, abp Marian Oleś. Arcybiskup nie opuścił niewielkiego budynku nuncjatury przy Saadoun-Street także podczas bombardowania Bagdadu w 1998 r. Tymczasem z Iraku uciekają tamtejsi chrześcijanie: przede wszystkim do Jordanii i Europy zachodniej. Wojna zaszkodzi obecności chrześcijan w całym regionie - ostrzegają katoliccy biskupi Iraku.

„Na pewno zasługą także Jana Pawła II jest fakt, że do tej pory nie oddano w Iraku żadnego strzału” - uważa abp Renato Martino, przewodniczący Papieskiej Rady „Iustitia et Pax”. Watykan, choć wojna wydaje się nieunikniona, nie przerywa działań na rzecz pokoju. Na łamach dziennika „Corriere della Sera” abp Martino, przez wiele lat obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ, wyraził nadzieję, że „z upływem czasu...

2199

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]