Reklama

Numerki

19.05.2009
Czyta się kilka minut
W pewnym miejscu, z pewnej okazji, pewnym rywalizującym ze sobą grupkom rozdano numerki. Podniósł się okrzyk radości, ponieważ każda grupka uznała swój numerek za najszczęśliwszy.
C

Czy tym miejscem był park, okazją Dzień Dziecka, a numerki miały pomóc w wyłonieniu zwycięzców w biegu główną alejką? A skądże znowu. Miejscem był kraj średniej wielkości i dużych ambicji, okazją zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego, a numerki miały w efekcie pomóc w wyłonieniu ludzi reprezentujących najwyższy poziom, znających świat i języki obce. Wyszło więc trochę infantylnie.

Ale może już lepsza infantylna radość niż gburowata niechęć i zajadłość?...

Różnica

Jeśli osobie, która jest lub chce być ogólnie znana, przydarzy się wypowiedź wyjątkowo głupia, chamska, prymitywna lub nieprzyzwoita, nie może oczekiwać, że zostanie ona szybko zapomniana. Pochylą się nad nią liczni komentatorzy, będzie cytowana przez zwolenników i przeciwników, a potem będzie całymi tygodniami służyć jako przerywnik w ...

2182

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]