Reklama

Nowy rok

Nowy rok

02.01.2005
Czyta się kilka minut
Nie ma żadnej rozsądnej przyczyny, dla której czas między l stycznia i 31 grudnia miałby być traktowany jako okres zamknięty i rządzić się jakimiś własnymi prawami.
T

Tak jednak o nim myślimy i chętnie go personifikujemy. Rok - tak jak człowiek - bywa zły albo dobry, spokojny albo szalony i zaskakujący niespodziankami, biegnący szybko albo ślamazarnie. Takie myślenie nie jest naszym wynalazkiem. Nasi praprzodkowie też mocowali się z tajemnicą upływającego czasu, a różnorakie kalendarze są zabytkami wielu dawnych kultur.

Tak więc co roku, w określonym dniu roku, zauroczeni magią roku, życzymy sobie - tak jak i ja wszystkim czytelnikom - Szczęśliwego Nowego Roku.

Przyjaciele

Profesor Leszek Kołakowski zapytany w jednym z wywiadów o to, co w życiu najważniejsze, wymienił przyjaźń, uczucie szlachetne i chyba najbardziej bezinteresowne.

Tak też myślę. Lubię ulice, na których mieszkają moi przyjaciele, lubię bardziej od innych miast miasta, w których żyją, a jeśli...

3292

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]