Reklama

Nowe szaty Króla

Nowe szaty Króla

12.07.2011
Czyta się kilka minut
Figura Chrystusa Króla Wszechświata funkcjonuje przede wszystkim jako atrakcja turystyczna. Tylko nieliczni rozmówcy kojarzą ją z miejscem modlitwy.
Świebodzin, listopad 2010 r. / fot. Tomasz Wiech
W

Wśród świebodzińskich stanął pól / Najwyższy świata Chrystus Król / By w ten okrutny, trudny czas / od złego chronić nas / By w niepojęty trudny czas chronić nas"... Czerwiec nie szczędzi słonecznego ciepła. Jest niemal gorąco. Na niebie uwijają się jaskółki, na ziemi ludzie. Co chwila podjeżdża kolejny samochód, z którego wysypuje się kilka osób. Zadzierają głowy, przesłaniają oczy dłonią, pstrykają fotografie, potem ciągną do kontenera z szyldami: Pamiątki, Informacja i Biuro pielgrzymkowe. Czasem ktoś wrzuci grosz do blaszanej skarbonki z napisem "Ofiara na pomnik", ale pieniądze zostawia się raczej w sklepie. Nabywcy mają różańce i miniaturowe postaci Jana Pawła II. No i pocztówka pokazująca figurę Chrystusa Króla en face, w całej pomnikowej okazałości, kolorowy folder z garścią informacji o budowie, fotkami z poświęcenia, cytatami z biskupów, koronką do Miłosierdzia...

16698

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]