Reklama

Nowa twarz przywództwa

Nowa twarz przywództwa

06.11.2017
Czyta się kilka minut
Unia Europejska potrzebuje silnego przywództwa. Razem z Januszem Lewandowskim postulujemy to od 13 lat w Parlamencie Europejskim.
ANTONI WITVICKI FOTO@FOTOTONI.PL
T

Trzeba pamiętać, że przywództwo nigdy nie jest zawieszone w próżni. Najpierw należy określić cele, jakie chcemy osiągnąć poprzez wspólne działanie, odpowiedzieć na pytanie, co chcemy robić razem. Dopiero na tej podstawie można określić, jakiego modelu przywództwa potrzebujemy.

Wraz z Brexitem pojawiło się pytanie, czym Unia Europejska ma być w przyszłości. Brexit to dla Unii nowe otwarcie. W Parlamencie Europejskim zapanowało przeświadczenie, że UE powinna zmierzać ku silniejszej integracji. Skoro tak, to potrzebujemy też silniejszego przywództwa. Ale nie chodzi o przywódcę – osobę, jednego lidera. Chodzi o mechanizm sprawnego, mocniej zintegrowanego działania. Chodzi o to, by państwa członkowskie Unii Europejskiej tak mocno wzięły się w objęcia, by żaden z krajów nie mógł się z nich łatwo wyrwać. ©

JAN OLBRYCHT poseł do Parlamentu Europejskiego, członek Komisji Budżetowej PE

Oprac. Katarzyna Tracz

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]