Reklama

Niż jakości

Niż jakości

30.09.2013
Czyta się kilka minut
Trudno od umierającego wymagać, by dobrze wyglądał... Najwyraźniej z takiego założenia wychodzą najsłabsze uczelnie. Walczą o przetrwanie na rynku i przestały dbać o jakość kształcenia.
Fot. Jacek Wajszczak / REPORTER
L

Listę Szanghajską wymyślili Chińczycy. Nie zrobili tego pro publico bono. Ranking najlepszych szkół wyższych na świecie miał posłużyć przede wszystkim chińskim władzom, które wysyłając swoich doktorantów na zagraniczne uczelnie, chciały mieć pewność, że przeznaczone na ten cel publiczne pieniądze nie pójdą na marne. Ranking pozwala też sprawdzić, jak wypadają krajowe uczelnie na tle międzynarodowym.
Zestawienie najlepszych szkół wyższych na świecie – Academic Ranking of World Universities (znane też właśnie jako Lista Szanghajska) – szybko stało się jednym z najważniejszych rankingów szkół wyższych w akademickim świecie.
WYDARZENIE
Surowe kryteria oceny opracowane przez autorów z Uniwersytetu Jiao Tong w Szanghaju pozwoliły wyłonić czołówkę uczelni. Ośrodki, które od lat niezmiennie zajmują pierwsze miejsca na liście, co jakiś czas cieszą...

11734

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]