Reklama

Nina na teście Turinga

17.02.2009
Czyta się kilka minut
Cóż to jest prawda? Od tysiącleci filozofowie zastanawiali się nad odpowiedzią. Na szczęście na nieboskłonie pojawił się Polsat, a w gwiazdozbiorze Polsatu - Nina Terentiew. Koniunkcja pojawień uczyniła problem prawdy nieaktualnym. Prawdą jest to, co Polsat pokaże w programie. Zabawa polega na tym, że podpinamy delikwenta do wykrywacza kłamstw i zadajemy mu pytanka. Proste i frapujące, prawda?
D

Dyrektor programowa stacji ze słoneczkiem jest tolerancyjna: "Rozumiem, że program może budzić kontrowersje, ale można powiedzieć, że teleturniej polega na sprzedawaniu nagrody temu, kto ma odwagę powiedzieć prawdę". No tak, do odważnych świat należy - można powiedzieć - a nagród w wysokości ćwierć miliona PLN nie sprzedaje się byle komu. Na szczęście, każdy będzie mógł sobie popatrzeć. Jakiekolwiek obiekcje natury - ha, ha, ha - etycznej Terentiew rozwiązuje ostatecznie przy pomocy nagiej prawdy ekranu: "Poza tym, teleturniej sprawdził się w 50 krajach na świecie". To wytrąca oręż z wątłych rąk krytyków kultury obnażania.

Mam tylko nadzieję, że w pierwszym programie wystąpi podpięta do wariografu znana tudzież lubiana pani Nina - aby odpowiedzieć na kilka pytań byłego telewidza, na przykład jak często dłubie w nosku.

Widzowie Polsatu poznają...

964

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]