Reklama

Nikt tu nie pyta o wiarę

Nikt tu nie pyta o wiarę

10.07.2017
Czyta się kilka minut
Utopia o głęboko religijnych korzeniach, która się dzieje naprawdę – oto Slot Art Festiwal w pocysterskim opactwie w Lubiążu.
Warsztaty z gry „Holender” w pocysterskim opactwie w Lubiążu, 6 lipca 2017 r. OLA ZAWADA
P

Płacą za bilet, nie ma piwa... nie rozumiem, co tutaj robią – wzdycha ktoś, patrząc, jak w pierwszych dniach lipca ożywa olbrzymie opactwo cysterskie w Lubiążu. Dawną perłę baroku, przeważnie pustą, teraz otaczają tysiące namiotów. W bramie ekipa festiwalowej ochrony sprawdza, czy nie wnosisz alkoholu, bo na terenie faktycznie żyje się „bez chemii”.

Miasteczko przez tydzień

– Wyróżnikiem Slot Art Festival jest to, że ludzie przyjeżdżają tu do pracy – wyjaśnia Aleksandra Zając, szefowa tegorocznego programu, odwiedzająca Lubiąż od 10 lat. – Nie szkodzi, jeśli nie wiesz, czego chcesz w życiu. Dostaniesz proste zadanie jako wolontariusz. Ale jak zechcesz więcej, to możesz. Ludzie mają wolność proponowania, co chcieliby robić. Nieważne, czy kręci ich aranżacja kawiarni, skręcanie elektryki czy robienie przeglądu filmów. Ten festiwal jest pojemny, a w ten sposób staje się...

8876

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Slot to wyjątkowa czasoprzestrzeń stworzona przez grupę nadzwyczajnie zwyczajnych ludzi. W konkretnym miejscu, w konkretnym czasie oderwana od rzeczywistości, w której żyjemy.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]