Reklama

Nikt tu nie pyta o wiarę

10.07.2017
Czyta się kilka minut
Utopia o głęboko religijnych korzeniach, która się dzieje naprawdę – oto Slot Art Festiwal w pocysterskim opactwie w Lubiążu.
Warsztaty z gry „Holender” w pocysterskim opactwie w Lubiążu, 6 lipca 2017 r. OLA ZAWADA
P

Płacą za bilet, nie ma piwa... nie rozumiem, co tutaj robią – wzdycha ktoś, patrząc, jak w pierwszych dniach lipca ożywa olbrzymie opactwo cysterskie w Lubiążu. Dawną perłę baroku, przeważnie pustą, teraz otaczają tysiące namiotów. W bramie ekipa festiwalowej ochrony sprawdza, czy nie wnosisz alkoholu, bo na terenie faktycznie żyje się „bez chemii”.

Miasteczko przez tydzień

– Wyróżnikiem Slot Art Festival jest to, że ludzie przyjeżdżają tu do pracy – wyjaśnia Aleksandra Zając, szefowa tegorocznego programu, odwiedzająca Lubiąż od 10 lat. – Nie szkodzi, jeśli nie wiesz, czego chcesz w życiu. Dostaniesz proste zadanie jako wolontariusz. Ale jak zechcesz więcej, to możesz. Ludzie mają wolność proponowania, co chcieliby robić. Nieważne, czy kręci ich aranżacja kawiarni, skręcanie elektryki czy robienie przeglądu filmów. Ten festiwal jest pojemny, a w ten sposób staje się...

8876

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]