Reklama

NIK miażdży

NIK miażdży

03.04.2015
Czyta się kilka minut
Karta do głosowania, a na niej trzy hasła: „Sfałszowane wybory”, „Kompromitacja państwa”, „Nic się nie stało” – tak wyglądała okładka „Tygodnika” po wyborach samorządowych.
R

Redakcja postawiła wówczas krzyżyk przy „Kompromitacji państwa”, budząc – co tu kryć – opór części czytelników. Tymczasem opublikowany właśnie raport z kontroli Krajowego Biura Wyborczego, przeprowadzonej po wyborach przez Najwyższą Izbę Kontroli, potwierdza tezę o kompromitacji. W czasie wyborów używano wadliwego i niesprawdzonego systemu informatycznego. Podczas przetargu na ten system naruszano prawo. Umowę ze zwycięską firmą podpisano późno, w dodatku nie precyzując wszystkich wymagań. Zabrakło czasu na testy. W zabezpieczeniu oprogramowania istniały luki. Serwerów było za mało, część nie działała. Co więcej: oprogramowanie nie będzie w pełni sprawne również podczas majowych wyborów prezydenckich.
Wyników samego głosowania (wbrew okrzykom opozycji) oczywiście nie sfałszowano, ale trudno nad sprawą wzruszyć ramionami, jakby chodziło o straconą szansę na zwycięstwo piłkarzy w...

1332

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]