Nieuchronne, ale kłopotliwe
Nieuchronne, ale kłopotliwe
---ramka 552514|lewo|1---Perspektywa wspólnego pieniądza nie odgrywała większej roli przed ostatnimi wyborami i nie odgrywa teraz, gdy powstaje nowy rząd - ani jako temat mogący służyć do pozyskania poparcia, ani jako straszak. Tego ostatniego próbował Roman Giertych, ale to już należy do historii. Dziś politycy wszystkich partii, które znalazły się w nowym Sejmie, deklarują, że są za wejściem Polski do "Eurolandu". Wszyscy - od PiS, przez PO i PSL po LiD - deklarują też zgodnie, że polska gospodarka powinna być do tej operacji dobrze przygotowana.
Kiedy zatem to się stanie? Konkretna data pojawiła się ostatnio w programie, który rząd Jarosława Kaczyńskiego przyjął 16 października, tuż przed wyborami. Program ten zawierał zasady, jakie "powinna spełniać polityka gospodarcza państwa aspirującego do przyjęcia euro" - jak mówiła minister finansów Zyta Gilowska....
Dodaj komentarz
Chcesz czytać więcej?
Wykup dostęp »
Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie!
Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.
Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!
Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »
Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.
Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]