Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Niech ambona nie parzy

Niech ambona nie parzy

26.03.2018
Czyta się kilka minut
„TP” 12/2018
A

Artur Sporniak w artykule „Ambona, która parzy” poruszył ważny temat. Wiadomo, że księża są różni i różny jest ich poziom wiedzy. Wielu z nich sili się na mądrość, a wychodzi śmiesznie, nie mówiąc już o głoszonych z ambony poglądach politycznych. Dlatego chciałabym usłyszeć zamiast wymęczonego kazania czytany tekst pism papieskich czy wyjątków z mądrych ksiąg.

Każdy z nas powinien się dokształcać w swojej dziedzinie, ale nie wszystkich na to stać. Dlatego lepiej posłuchać w czasie mszy św. czegoś mądrzejszego niż byle jakiej homilii. Gdy rozmawiałam o tym z pewnym całkiem mądrym duchownym, odpowiedział, że ksiądz ma od ołtarza nauczać wiernych. To prawda, lecz forma, a i często treść dają odwrotny do zamierzonego skutek. Słuchający takiej homilii zbierają cięgi za tych, którzy „źle się prowadzą” albo „niszczą Kościół”. Może wtedy lepiej rzeczywiście zamknąć uszy. Ale czy o to chodzi?

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]