Reklama

Nie tylko Czarzasty

Nie tylko Czarzasty

30.03.2003
Czyta się kilka minut
Prezydent zaapelował do Krajowej Rady Radiofonii i TV, by podała się do dymisji, a opozycja żąda likwidacji Rady - tak gwałtowne reakcje są efektem zeznania przewodniczącego Rady Juliusza Brauna, że podczas nowelizacji ustawy o RTV doszło do „matactw”. Uderzające, że podobnie ostrych reakcji nie wzbudziły inne zeznania, w których Braun opisał „podział łupów” w mediach publicznych. Jedynie członkowie komisji śledczej otwierali szeroko oczy, jak dzieci odkrywające świat dorosłych; świat, który sami tworzą.
P

Prezydencki apel to jednak nic innego, jak mydlenie oczu. Nawet gdyby jej członkowie podali się do dymisji, Rada musiałaby ze względów konstytucyjnych zostać odtworzona, i to według tego samego klucza, co dziś: trzy miejsca prezydenckie, dwa senackie i cztery sejmowe (w tym może jedno-dwa dla opozycji) dawałyby lewicy większość. Do głębszych zmian, np. ustawowych, prezydent bynajmniej nie nawołuje - opowiada się nawet za... kontynuacją sejmowych prac nad obecnym projektem nowelizacji, wydawałoby się, że skompromitowanym.

Postawa premiera jest bardziej przejrzysta: to jego rząd skierował do Sejmu nowelizację ustawy o RTV, która sankcjonuje i umacnia lewicowe wpływy w publicznych mediach.Janusz Szmajdziński, który na posiedzeniu rady ministrów mówił o „ukrytym celu rządu” w kwestii nowelizacji, wyjaśniał potem, że chodziło o „wzmocnienie mediów publicznych”, a potrzeba „...

6284

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]