Reklama

Ładowanie...

Nie przyschło

29.10.2012
Czyta się kilka minut
Minął rok od wydania zakazu wystąpień medialnych dla księdza Adama Bonieckiego. Niestety, wszystko, co napisaliśmy wówczas, komentując decyzję prowincjała Zgromadzenia Księży Marianów, pozostało w mocy.
Toruń, Dwór Artusa, 26 stycznia 2012 r. Fot. Przemysław Szyszka / SE / EAST NEWS
W

Właściwie moglibyśmy przedrukować nasze komentarze sprzed roku, nie zmieniając w nich ani przecinka. Podejmujemy tę kwestię dzisiaj, tym bardziej że jej inicjatorom i decydentom wydaje się pewnie, że już „przyschła”. Otóż nie przyschła: dla jednych pozostaje wciąż bolesna i otwarta, inni uznali, że w naturze Kościoła nie leży zdolność do wycofywania się z raz podjętych decyzji, choćby były bezzasadne i gorszące.

Racje, które stały za owym zakazem, nie zostały do dzisiaj ujawnione i coraz silniejsze staje się poczucie, że nie było ich w ogóle, poza chęcią upokorzenia naszego redaktora seniora. O tym, ile stracił Kościół na nieobecności księdza Adama w mediach – na nieobecności jego przyjaznej światu i zarazem kompetentnej prezentacji kościelnego nauczania (warto podkreślić, że nikt poważny nie zarzucił mu rozminięcia się z tym ostatnim) – pisze na następnej stronie Marek Zając...

1690

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + KFF VOD 10
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10

Dostęp roczny + KFF VOD 10
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]