Reklama

Nie dla kapłaństwa kobiet

Nie dla kapłaństwa kobiet

05.08.2013
Czyta się kilka minut
Nie można ograniczać się do tego, że kobieta jest ministrantką czy przewodniczącą Caritasu, katechetką... Nie! Musi być czymś więcej, i to znacznie więcej.
A

A w odniesieniu do wyświęcania kobiet, Kościół się wypowiedział i mówi: „nie”. (...) Ta brama jest zamknięta, ale w tej sprawie chcę ci coś powiedzieć. (...) Matka Boża, Maryja, była ważniejsza niż apostołowie, biskupi, diakoni i kapłani. Kobieta w Kościele jest ważniejsza niż biskupi i kapłani. Jak – to właśnie musimy próbować wyjaśnić lepiej – mówił Franciszek podczas rozmowy z dziennikarzami 28 lipca.
Papież, który podczas tej samej konferencji prasowej na pytania o sytuację osób homoseksualnych oraz rozwiedzionych żyjących w powtórnych związkach odpowiadał w sposób otwarty, na ile to możliwe poszerzając przestrzeń dyskusji, na pytanie o wyświęcanie kobiet odpowiedział zdecydowanym „nie”, dodając dla jasności: „Ta brama jest zamknięta”. Franciszek wyraźnie podtrzymał ton wypowiedzi Jana Pawła II, który w liście apostolskim „Ordinatio sacerdotalis” o...

2287

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]