Reklama

Negatywne wibracje

Negatywne wibracje

28.05.2012
Czyta się kilka minut
Ich naturalne środowisko to plaża i surfing. Pisanie słonecznych piosenek przychodzi im równie naturalnie. A jednak w uśmiechach, którymi obdarzają nas na okładkach kolejnych płyt, naturalności brak.
The Beach Boys, lata 70. Fot. Bureau L.A. Collection / Sygma / Corbis
H

Historia The Beach Boys nigdy nie była tak wesoła, jak ich przeboje.

Niewiele jest na świecie zespołów, na które można spoglądać z tak wielu perspektyw. Pół wieku The Beach Boys to opowieść o pięciu młodych chłopakach, którzy nieświadomi konsekwencji rzucili się w wir wydarzeń. I o geniuszu, który miał być dla nich boją, a okazał się kotwicą.

NIEUSTAJĄCE WAKACJE

Historię The Beach Boys można przybliżyć, koncentrując się na zmaganiach lidera grupy, Briana Wilsona, z utrwalonym w mediach jej wizerunkiem. Rzeczywiście, tematyka podnoszona na pierwszych płytach rzadko wykraczała poza młodzieńczy zestaw: surfing, plaża, dziewczyny. Warto jednak pamiętać, że główny kompozytor kończył wówczas 20 lat, a jego bracia byli znacznie młodsi. Trudno też się dziwić, że początkujący Kalifornijczycy pozostawali pod wpływem modnego surf-rocka czy rhythm &...

9683

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]