Reklama

Nauczka dla Busha, nauka dla Obamy

Nauczka dla Busha, nauka dla Obamy

27.01.2009
Czyta się kilka minut
Dr Alan Leshner, wydawca tygodnika "Science":Najszybszych zmian spodziewałbym się w dziedzinie ochrony klimatu i jego związków ze źródłami energii.
R

Rafał Motriuk: Co Pan sądzi o nowej naukowej ekipie w Białym Domu?

Alan Leshner: To najlepszy rządowy zespół naukowców w historii USA. Wybór prezydenta Obamy jest dla nas, członków Amerykańskiego Towarzystwa Wspierania Nauki, bardzo ekscytujący. Ci wszyscy ludzie to naukowcy pierwszej klasy. Są wśród nich fizycy, genetycy, ekolodzy; niektórzy to nobliści. Co ważne, są to osoby silnie związane z naukowym establishmentem. Będą doradzać prezydentowi zgodnie z tym, co podpowie im nauka - nie będą ograniczani naciskami religijnymi, ideologicznymi czy politycznymi; przy podejmowaniu decyzji nie będą musieli się wahać.

Przez ostatnie osiem lat włożyliśmy dużo czasu i energii w ochronę integralności nauki, by bronić ją przed ingerencjami różnych nienaukowych środowisk. Teraz sytuacja się wyjaśni. Oczywiście, można zadać sobie...

5238

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]