Reklama

Nauczka dla Busha, nauka dla Obamy

Nauczka dla Busha, nauka dla Obamy

27.01.2009
Czyta się kilka minut
Dr Alan Leshner, wydawca tygodnika "Science":Najszybszych zmian spodziewałbym się w dziedzinie ochrony klimatu i jego związków ze źródłami energii.
R

Rafał Motriuk: Co Pan sądzi o nowej naukowej ekipie w Białym Domu?

Alan Leshner: To najlepszy rządowy zespół naukowców w historii USA. Wybór prezydenta Obamy jest dla nas, członków Amerykańskiego Towarzystwa Wspierania Nauki, bardzo ekscytujący. Ci wszyscy ludzie to naukowcy pierwszej klasy. Są wśród nich fizycy, genetycy, ekolodzy; niektórzy to nobliści. Co ważne, są to osoby silnie związane z naukowym establishmentem. Będą doradzać prezydentowi zgodnie z tym, co podpowie im nauka - nie będą ograniczani naciskami religijnymi, ideologicznymi czy politycznymi; przy podejmowaniu decyzji nie będą musieli się wahać.

Przez ostatnie osiem lat włożyliśmy dużo czasu i energii w ochronę integralności nauki, by bronić ją przed ingerencjami różnych nienaukowych środowisk. Teraz sytuacja się wyjaśni. Oczywiście, można zadać sobie...

5238

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]