Reklama

Nauczka dla Busha, nauka dla Obamy

27.01.2009
Czyta się kilka minut
Dr Alan Leshner, wydawca tygodnika "Science":Najszybszych zmian spodziewałbym się w dziedzinie ochrony klimatu i jego związków ze źródłami energii.
R

Rafał Motriuk: Co Pan sądzi o nowej naukowej ekipie w Białym Domu?

Alan Leshner: To najlepszy rządowy zespół naukowców w historii USA. Wybór prezydenta Obamy jest dla nas, członków Amerykańskiego Towarzystwa Wspierania Nauki, bardzo ekscytujący. Ci wszyscy ludzie to naukowcy pierwszej klasy. Są wśród nich fizycy, genetycy, ekolodzy; niektórzy to nobliści. Co ważne, są to osoby silnie związane z naukowym establishmentem. Będą doradzać prezydentowi zgodnie z tym, co podpowie im nauka - nie będą ograniczani naciskami religijnymi, ideologicznymi czy politycznymi; przy podejmowaniu decyzji nie będą musieli się wahać.

Przez ostatnie osiem lat włożyliśmy dużo czasu i energii w ochronę integralności nauki, by bronić ją przed ingerencjami różnych nienaukowych środowisk. Teraz sytuacja się wyjaśni. Oczywiście, można zadać sobie...

5238

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]