Reklama

Nasze walki

Nasze walki

18.10.2015
Czyta się kilka minut
Do 1 stycznia oficjalne drukowanie poniżej wzmiankowanej książki jest nielegalne, banowane i ścigane.
Jan Klata
P

Później już nie, więc na wszelki wypadek (i słusznie) szykowane są oficjalne, krytyczne edycje opatrzone wyczerpującymi komentarzami z milionami ofiar. Chodzi, rzecz jasna, o dzieło austriackiego performera A.H., urodzonego w Braunau, w rodzinie Schicklgruberów (wiem, wiem, ojciec A.H. zmienił nazwisko, ale dopiero koło czterdziestki – więc nie mogę oprzeć się wizji brunatnej Europy wykrzykującej „Heil Schicklgruber!”).

W Monachium w zeszłym tygodniu odbyła się teatralna premiera „Mein Kampf”, w znakomitym teatrze zresztą, natomiast najbardziej śmiałym elementem owego dzieła był tytuł. Przyznam, że wyszedłem z Kammerspiele raczej znudzony – na szczęście zaraz natrafiłem na demonstrację radości bawarskich Albańczyków na Odeonsplatz. W fascynujący sposób dawali wyraz swej narodowej ekstazie, gdyż Albania awansowała do Euro, ale jeszcze bardziej, gdyż Serbia nie...

2758

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Fakt, tylko takie w stosunku do tej literatury mają sens :)))

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]