Nasze robaki

Nasze robaki

22.01.2018
Czyta się kilka minut
Dwa tysiące. Tyle mniej więcej gatunków stawonogów (a większość z tego to owady) zjadają ludzie na całym świecie wedle szacunków ONZ-owskiej agendy FAO.
SCHMITT FRANCK / AFP / EAST NEWS
S

Szczególnie w tropikach, gdzie przecież niejeden gatunek owada albo pająka można spokojnie nazwać „tłustym”. My tu, panie, w cywilizowanej części świata robactwo tępimy azotoksem, zostawiając zamiłowanie do larw i chrząszczy podejrzanym moralnie poetom i hipsterskim szefom kuchni, jak Aleksander Baron (I jak się to skończyło? Nie ma już tej jaskini zmysłowych eksperymentów, jakim była stołeczna restauracja na Solcu...).

Może sobie Leśmian pisać w erotyku, że „wypełznął czerw spod ziemi zwilgotniałym pyskiem czynny”, ale są to tylko chore rojenia, w dodatku antypolskie (czy to przypadek, iż wstrętny robal sponiewierał polskie dziewczę akurat o imieniu Jadwiga – nie sądzę). Mało tego, śmiał jeszcze podkopać fundamenty chrześcijańskiej Europy. Czerw bowiem, nasyciwszy swoje oralne fantazje, na pytanie dziewoi, czy jest Bóg na niebie, „zadarł pysk ku niebu i mackami wzruszył...

5810

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Uff, a już myślałam, że to news z TVP Info o zmuszaniu do jedzenia robali przed deserem. Ale owo medium jest na właściwej ścieżce

Komentarz godny podziwu.

Widzę oczyma wyobraźni białko Wallace z Blade Runnera 2049. Obrzydliwie wyglądało to w garnku androida, za to w pudełku w knajpie ułożone obok ryżu z odrobiną cytryny - było prawie już apetyczne, niczym wyjątkowo tłusta krewetka. Mój mąż nie lubi patrzeć na krewetki więc je kroję i zjada je wtedy ze smakiem. Jemy oczami.

Podobne teksty

Marta Dymek, Michał Kuźmiński
Agnieszka Kręglicka, Michał Kuźmiński
Paweł Bravo

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]