Reklama

Nasze dziwne mikrokosmosy

Nasze dziwne mikrokosmosy

02.05.2011
Czyta się kilka minut
Ogłoszony błogosławionym kilka godzin przed śmiercią Bin Ladena Jan Paweł II robił wszystko, by napięcie między światem arabskim i Zachodem nie nabrało znamion wojny religijnej. Był przekonany, że podjęcie wojny nie rozwiąże problemów.
W

W poniedziałek 2 maja plac św. Piotra znów się zapełnił pielgrzymami. Mszę dziękczynną celebrował sekretarz stanu kard. Bertone, a kazanie wygłosił kard. Stanisław Dziwisz, długoletni sekretarz Błogosławionego. I miało się poczucie, że czas stanął, że poza tym placem nic się ważniejszego już nie może stać, tak ważne wydawało się wczorajsze półtoramilionowe zgromadzenie na beatyfikacji. Kardynał wyrażał wdzięczność po kolei wszystkim, którzy się przyczynili do beatyfikacji. A tymczasem świat żył już wiadomością o zabiciu przez amerykański oddział Osamy bin Muhammada bin Awad bin Ladena, bardziej znanego jako Osama bin Laden.

Był 17. dzieckiem z 52 rodzeństwa, żył 54 lata. W roku 1988 wraz z czterema współwyznawcami podpisał "fatwę" - w dokumencie napisano, że "zabijać Amerykanów i ich sojuszników jest powinnością każdego muzułmanina".

Osama był...

3510

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]