Nasz elektorat nie wybacza

RAFAŁ TRZASKOWSKI, kandydat na prezydenta Warszawy: PiS w Europie równa się zero. Zero kontaktów, zero kompetencji w sprzedawaniu swoich racji, zero umiejętności budowania koalicji. Przez nich...

Reklama

Nasz elektorat nie wybacza

Nasz elektorat nie wybacza

09.10.2018
Czyta się kilka minut
RAFAŁ TRZASKOWSKI, kandydat na prezydenta Warszawy: PiS w Europie równa się zero. Zero kontaktów, zero kompetencji w sprzedawaniu swoich racji, zero umiejętności budowania koalicji. Przez nich wróciliśmy do ligi państw nieprzewidywalnych.
Rafał Trzaskowski, Warszawa, wrzesień 2018 r. TOMASZ JASTRZĘBOWSKI / REPORTER
R

RAFAŁ WOŚ: „Bronisław Geremek uczył mnie Cywilizacji europejskiej w Kolegium Europejskim w Natolinie, po francusku. Był poważny, zadumany i srogi. Dostałem najwyższą notę na roku, bo mój ówczesny francuski nie pozwolił na oratorskie popisy i zmusił do wypowiedzi chłodnej, precyzyjnej i oszczędnej” – ten Pana internetowy wpis to już jest klasyk.

RAFAŁ TRZASKOWSKI: Współpracownicy mi mówią: napisz coś z okazji śmierci profesora Geremka. Ja im na to, że nie znoszę wpisów okolicznościowych, no ale Geremek, niedziela, więc napisałem. Oni mówią: „Boże, jaka nuda, napisz coś od serca”.

No to Pan napisał, że nawet „ASZdziennik” nie musiał nic podkręcać.

Napisałem. Oczywiście bardziej o sobie niż o Geremku. Dlatego staram się nie mówić już o sobie, tylko o Warszawie. Rano przeczytałem i...

I zobaczył Pan, że kabotyńskie.

Pretensjonalne....

17923

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Brawo, Panie Rafale. Jest Pan fajnym, przystojnym chłopakiem na luzie. I to takim "inteligenckim" luzie, a nie knajackim:))) Będą na Pana głosować warszawiacy z pańskiej "półki", pytanie tylko, ilu ich jest....A tacy jak red. Woś, nie mówiąc o hałastrze PiS-owskiej finansowanej Bóg wie, przez kogo, niech się wypchają. PS. wywiadu z kandydatem PiS-u czytać nie będę, sorry...

ma niebezpieczną tendencję do zacierania, rozmywania rzeczywistości i relatywizowania faktów. Pewno gdyby mu dali dwie kartki jedną niebieską a drugą czerwoną do opisania, to podpierając się swym wyrobieniem dziennikarskim stwierdziłby- fiolet. Niby prawda, ale jak miało by się to do rzeczywistości???

Witam Redaktora Wosia Rafała.Pan Redaktor symetrysta działa w Tygodniku Powszechnym.Jestem trochę rozczarowany, sądziłem że załozy Pan własny tygodnik lub gazetę codzienną.Prowadząc własny biznes miałby Pan szansę pokazać jak się dba o pracowników i wogóle. No szkoda, ale może przyjdzie czas i na to. Ukłony

Super artykuł ! Zawsze zastanawiałem się dlaczego lewacko -liberalny "TP" najbardziej chce być kojarzony z katolicyzmem ...Do dziś nie rozumiem, skoro prezentuje odmienne poglądy. PIS odwołuje się do kontaktów w Europie do polityków pokroju kandydatów na ołtarze :Schumana, de Gaspariego , Adenauera a nie lewaków piastujących obecnie władze... Skoro Pan Trzaskowski dowiedział się o złodziejskiej reprywatyzacji dopiero w 2016 r. z publikacji "Gazety Wyborczej " ... no comment.

PiS odwołuje się do kontaktów z kandydatami pokroju Schumana i Adenauera....Kogo konkretnie ma Pan na myśli? Marie Le Pen i kogo jeszcze? Putin wprawdzie bardzo pożądany, niemniej trudno mówic o jakichś kontaktach z nim, gdyż za wysokie progi na PiS-owskie nogi. Minister Ławrow nawet nie odpowiada na przymilne PiS-owskie gesty...:))) Jak na razie - PiS dostaje raz za razem polityczne baty w Europie. I to od polityków bynajmniej nie aspirujących do bycia jak Adenauer:))) Jak to się dzieje, że rynsztokowa polityka ściaga fanów bez elementarnego pomyslunku? Czy zdaje sobie Pan sprawę, ze zarówno Schuman, jak i Adenauer pracowali nad zjednoczeniem Europy, nad której rozbiciem pracuje dziś rząd PiS-owski w Polsce? Czy sadzi Pan, ze Tygodnik czytują ludzie, którzy tego nie wiedza? A co do reprywatyzacji w Warszawie...Kedy Pan się dowiedział, ze za złodziejska reprywatyzacją stoi przede wszystkim ekipa prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego? A może będzie Pan udawał, ze Pan o tym nie wie?

Pani kalino 16 ! "TP szczyci się tym , że to inteligencki, katolicki tygodnik. Pan Trzaskowski w artykule jasno wytłumaczył, dlaczego PIS ma zero kontaktów w Europie, myślę , że mój komentarz też był jednoznaczny. Obecnie w gremiach UE nie ma polityków pokroju przeze mnie wymienionych osób więc po co mi "kontakty"???W sprawie złodziejskiej reprywatyzacji w Warszawie - no comment. Fakty mówią za siebie.

Napisał Pan: "PIS odwołuje się do kontaktów w Europie do polityków pokroju kandydatów na ołtarze :Schumana, de Gaspariego , Adenauera", stad moje pytanie. Tym bardziej zasadne, że rzeczywiście nie ma dziś polityków pokroju wymienionych osobistości. Dlatego tak krawiec kraje, jak mu materiału staje. Polska wiec powinna mieć dobre stosunki z wiodącymi politykami UE, takimi, jacy są. Bo UE to nasza ojczyzna. "Nasza" - czyli moja i jeszcze kilku osób. Wiem jednak, choćby z tego tytułu, ze jestem historykiem, ze znacznej części naszego społeczeństwa pasowały i pasują bardziej Minsk i Moskwa, choć w swej głupocie nawet nie zdaja sobie z tego sprawy. Co do złodziejskiej reprywatyzacji rozpoczętej przez ludzi Lecha Kaczyńskiego - rozumiem, ze Pan nie wie, a do tego nie chce się dowiedzieć.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]