Reklama

Nadzieja na nowe życie

Nadzieja na nowe życie

13.03.2017
Czyta się kilka minut
Jeśli nastolatek w końcu odpowie na pytanie: „po co mi trzeźwość?”, zwykle zamiast dawnego życia wybiera terapię. Pomaga w tym kościelny ośrodek w Bielsku-Białej.
Fot. Juergen Wahl / EAST NEWS
N

Niektóre nastolatki mają za sobą niemal połowę życia na haju. – Zanim trafią do ośrodka, borykają się z narkotykami, dopalaczami, rozmaitymi środkami toksycznymi. Do tego dochodzą konflikty z prawem, kradzieże, dewastacje, podkradanie pieniędzy rodzicom, wyłudzanie, żebranie na ulicach, porzucenie szkoły, prostytuowanie się. Niektórzy mają też długi – mówi ks. Józef Walusiak, założyciel Fundacji Zapobiegania i Resocjalizacji Uzależnień oraz Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Młodzieży w Bielsku-Białej. Obie instytucje mają w nazwie słowo „Nadzieja”.

Z pierwszymi narkomanami ks. Walusiak spotykał się jeszcze w czasach mody na kompot makowy. Po święceniach, a należał do ostatniego rocznika wyświęconego w Krakowie przez kard. Karola Wojtyłę w 1978 r., zamieszkał w bloku na bielskich Złotych Łanach. – To była jedna z moich pierwszych parafii. Nie było tam ani kościoła, ani...

14930

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]