Reklama

Młodzi dopaleni

Młodzi dopaleni

11.01.2015
Czyta się kilka minut
Co piąty uczeń szkoły ponadgimnazjalnej zażywał narkotyki. Co dziesiąty w ostatnim miesiącu. Oto wierzchołek góry lodowej.
Na jednym z oddziałów detoksykacyjnych Fot. Przemysław Pokrycki / PRZEKRÓJ / REPORTER
Z

Z badań „Młodzież 2013”, przeprowadzonych przez CBOS i Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, wynika, że prawie połowa młodych Polaków paliła marihuanę lub haszysz, co dziesiąty brał amfetaminę, co dwudziesty dopalacze. Co dziesiąty palił marihuanę lub haszysz kilkadziesiąt razy w życiu. Połowa twierdzi, że wśród kolegów co najmniej jedna osoba zażywa regularnie. Jednej trzeciej proponowano zakup narkotyków, a według większości – dostęp do nich jest łatwy.
Karol (18 lat) wdycha, odlicza i odlatuje
Czternasta, w domu pusto, mama wracała późnym popołudniem. Z plastykowej butelki odciąłem denko. Spakowałem ją do plecaka i rowerem pojechałem nad rzekę. Maciek już był, jego czarny motor stał na łączce. Zsunąłem się po stromym brzegu. Wyciągnąłem butelkę. Zrobiliśmy tłoka.
Tłok powstaje z dwóch plastykowych butelek. W pierwszej odcinasz szyjkę, w...

15864

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]