Na wsi weselej
Na wsi weselej
Obserwacje, do poczynienia których okazję stworzyły wakacyjno-urlopowe peregrynacje po kraju, dostarczyły potwierdzenia tych z poprzednich kilku lat, że polska wieś na potęgę się buduje, rozwija i modernizuje. Po nasyceniu się radością ze stwierdzenia tego inwestycyjnego i cywilizacyjnego rozwoju, można jednak zadać pytanie: kto i za co tę rozbudowaną infrastrukturę utrzyma?
Podstawowe dane o polskiej wsi są na ogół znane: mieszka na niej ponad 33 proc. społeczeństwa, ok. 23 proc. zajmuje się mniej lub bardziej intensywnie rolnictwem, dając ok. 3 proc. udziału w produkcie krajowym brutto. Wiadoma też jest niekorzystna struktura agrarna, w obrębie której co najwyżej kilkanaście procent gospodarstw rolnych można uznać za zdolne do ekonomicznego rozwoju. Mamy zatem wieś przeludnioną, rozdrobnioną i niskoproduktywną. Z czego zatem finansowane są te wszystkie nowe...
Dodaj komentarz
Chcesz czytać więcej?
Wykup dostęp »
Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie!
Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.
Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!
Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »
Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.
Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]