Reklama

Na psa wyrok

Na psa wyrok

25.10.2011
Czyta się kilka minut
Los tysięcy bezpańskich psów pozostaje w Polsce poza czyjąkolwiek kontrolą: gminy cedują problem na przepełnione schroniska, a te łamią lub naginają prawo.
N

Na psa wyrok

Nie cierpię tych miejsc. Wołanie psów o pomoc, ich smutne oczy, apatia. To miejsca, w których zwłaszcza pies, jako zwierzę udomowione, nie może czuć się dobrze. I to niezależnie od tego, czy placówka jest prowadzona z zachowaniem standardów - tak o schroniskach dla bezdomnych zwierząt mówi Elżbieta Namysłowska-Opach, działaczka fundacji "Pro Animals", od kilku miesięcy pełnomocniczka wojewody małopolskiego do spraw ochrony zwierząt.

Namysłowska-Opach polskie schroniska obserwuje od ponad dekady. W roku 1999 odwiedza placówkę w Krakowie, by adoptować pierwsze zwierzę. W 2007 r. - dwanaście miesięcy po jego śmierci - zabiera z tego samego miejsca kalekiego samca, który po wypadku, porzucony przez właścicieli, przeszedł operację nogi. Nieco później angażuje się w działalność na rzecz założonej przez Jolantę Racką fundacji "Pro...

9985

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]