Reklama

Na poważnie

Na poważnie

16.11.2020
Czyta się kilka minut
Lęk zaciska wargi pod maseczką, stara się oddychać jak najmniej, jak najrzadziej, żeby nie kusić Licha... I wtedy na scenę wchodzi on, cały na biało.
O

O, pandziwności bytowania swobodnego, pandemiczna panwolności pan­odczuwania czasu, co to nigdy dotąd taki jak zawsze. Niczego nie ma, wszystko inaczej, a bez sensu, może gdzieś tam z sensem głębszym, ale poukrywanym starannie, struktury sensu nie wychodzą na ulice, nigdzie nie wychodzą, nikt nie wychodzi, chyba do apteki, może część z nas na cmentarz, bo teraz już wolno w ramach teleporady. Tele, czyli zdalnie, teleżycie, choć nie wiadomo, w czyjej dłoni pilot, w czyim ręku Prospera tajemnicza laska.

Ludzie żyją niepostrzeżenie, gdzieś po kątach pochowani, żeby ich wirus nie zauważył, żeby saturacja się zgadzała, żeby, statystycznie rzecz biorąc, nie zderzyć się z czymś nieuchwytnym, co złapie i nie wiadomo, co zrobi – może tylko postraszy, a może dobije. Ludzie zalęknieni jak Ian Gillan we mgle, dzieci czasu swego w ćmie liściopadowej, sennej, miazmatycznej. Ryzyko...

2326

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]