Reklama

Na Nowy Rok

Na Nowy Rok

27.12.2010
Czyta się kilka minut
Erupcja antyklerykalnych emocji, jak i reakcja na nie, uświadomiły nam ostrość problemu, który zaprząta Benedykta XVI. Dobrze podsumowuje to głośny list ojca Ludwika Wiśniewskiego.
O

Odpowiedź na oczywiste pytanie o najważniejsze wydarzenia 2010 r. zależy od tego, co dla kogo jest ważne. Jest tradycja, że na przedświątecznym spotkaniu z Kurią Rzymską swojego podsumowania dokonuje Papież. Benedykt XVI pozostał jej wierny. Mówił oczywiście o wydarzeniach najważniejszych dla Kościoła. Usłyszeliśmy głos człowieka udręczonego. Nawiązując do tego, że ten rok był ogłoszony "Rokiem Kapłańskim", wyznawał: "Tym bardziej byliśmy zszokowani, gdy właśnie w tym roku, w wymiarze dla nas niewyobrażalnym dowiedzieliśmy się o nadużyciach wobec nieletnich, popełnionych przez kapłanów, którzy wypaczyli sakrament w jego przeciwieństwo: pod płaszczykiem sacrum głęboko raniąc osobę ludzką w jej dzieciństwie i wyrządzając jej szkodę na całe życie".

Przytaczając dramatyczną wizję św. Hildegardy z Bingen mówił o Kościele - pięknej kobiecie, ubranej w łachmany,...

3877

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]