Reklama

Na nie

Na nie

12.09.2006
Czyta się kilka minut
To już nie są przypuszczenia i intuicje. Rzeczywistość wokół nas naprawdę się zmieniła. Wypełnia ją to wszystko, co często określamy słowami zaczynającymi się na nie: niewyrozumiałość, niecierpliwość, nieprzejednanie, nietolerancja, nieżyczliwość, niechęć, nieufność.
C

Coraz częściej, czasem dzień po dniu, pojawia się zarzewie jakiegoś nowego konfliktu. Zupełnie błahego albo mogącego mieć skutki poważne. Jakieś napaści, oskarżenia niemające dalszego ciągu, nieobliczalne wypowiedzi, zatrważające projekty - a wszystko coraz bardziej zajadłe. Aż strach brać do ręki gazetę czy włączać telewizor, by te jady nie przeżarły prywatnego życia, w którym i tak widzi się coraz mniej uśmiechniętych twarzy i w którym nagle traci się wieloletnich przyjaciół.

Smutno jest żyć w świecie, w którym coraz więcej słów zaczyna się na nie.

O przebaczaniu

"Przebaczamy i prosimy o przebaczenie" - te słowa to nie tylko jedne z najpiękniejszych, ale również jedne z najskuteczniejszych w naszej historii. Zapoczątkowały pewien proces i w ciągu kilku dziesięcioleci zmieniły tragiczny stan rzeczy, trwający...

1862

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]