Reklama

Ładowanie...

Na nie

12.09.2006
Czyta się kilka minut
To już nie są przypuszczenia i intuicje. Rzeczywistość wokół nas naprawdę się zmieniła. Wypełnia ją to wszystko, co często określamy słowami zaczynającymi się na nie: niewyrozumiałość, niecierpliwość, nieprzejednanie, nietolerancja, nieżyczliwość, niechęć, nieufność.
C

Coraz częściej, czasem dzień po dniu, pojawia się zarzewie jakiegoś nowego konfliktu. Zupełnie błahego albo mogącego mieć skutki poważne. Jakieś napaści, oskarżenia niemające dalszego ciągu, nieobliczalne wypowiedzi, zatrważające projekty - a wszystko coraz bardziej zajadłe. Aż strach brać do ręki gazetę czy włączać telewizor, by te jady nie przeżarły prywatnego życia, w którym i tak widzi się coraz mniej uśmiechniętych twarzy i w którym nagle traci się wieloletnich przyjaciół.

Smutno jest żyć w świecie, w którym coraz więcej słów zaczyna się na nie.

O przebaczaniu

"Przebaczamy i prosimy o przebaczenie" - te słowa to nie tylko jedne z najpiękniejszych, ale również jedne z najskuteczniejszych w naszej historii. Zapoczątkowały pewien proces i w ciągu kilku dziesięcioleci zmieniły tragiczny stan rzeczy, trwający...

1862

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]