Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Musiał już wcześniej być taki

Musiał już wcześniej być taki

06.09.2014
Czyta się kilka minut
Jeśli dziś piszę o wywiadach-rzekach z księżmi, muszę przypomnieć księdza Jana Kaczkowskiego.
W

Wiem, że naszym czytelnikom przypominać ks. Jana nie trzeba, lecz w tym małym zestawie nie może go zabraknąć. Nota biograficzna: urodzony w 1977 r., w 2002 r. otrzymał święcenia kapłańskie. 1 czerwca 2012 r. zdiagnozowano u niego nowotwór mózgu – glejaka IV stopnia. Jego wcześniejsza praca to m.in. stworzenie domowego hospicjum, budowa od podstaw hospicjum stacjonarnego; organizacja letnich warsztatów etycznych dla studentów medycyny, praca katechety w szkole.
Dziś, po dwóch operacjach, poddawany chemioterapii, nadal pracuje w hospicjum. Czasem podróżuje. Rozmowa przeprowadzona przez Katarzynę Jabłońską to spotkanie z jeszcze jednym księdzem, innym, takim, jakiego by się chciało spotkać. Jest taki nie dlatego, że to glejak IV stopnia. Musiał już wcześniej być taki, żeby z glejakiem IV stopnia tak patrzeć na siebie, ludzi i w ogóle świat.

„Szału nie ma, jest rak. Z ks. Janem Kaczkowskim rozmawia Katarzyna Jabłońska”, Biblioteka „Więzi”, Warszawa 2013

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Urodził się 25 lipca 1934 r. w Warszawie. Gdy miał osiemnaście lat, wstąpił do Zgromadzenia Księży Marianów. Po kilku latach otrzymał święcenia kapłańskie. Studiował filozofię na Katolickim...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]