Reklama

Mucharz bzyczy

Mucharz bzyczy

26.03.2012
Czyta się kilka minut
Projekty dwóch reform napinają sytuację polityczną w kraju – reforma emerytalna i gramatycznie rodzajowa.
O

O emeryturach w ogóle nie ma co pisać, powszechnie bowiem wiadomo, że na emeryturę czeka każdy i każdy o niej marzy. Urzędowy nakaz wieloletniego oczekiwania na nią jest barbarzyństwem, uderzającym w marzenia podstawowe. Dlatego ta reforma się nie uda. Każdy ma plany emerytalne, oparte na forsie i oceanie wolnego czasu, na nieustających wakacjach, domku, wnuczce i obiadku. Taka jest żelazna logika i argumenty podstawowe. Ponieważ ludzie szczerze nienawidzą swojej pracy, najlepiej by było, żeby jej nigdy nie podejmowali. Za sytuację modelową należy uznać możliwość przejścia na emeryturę zaraz po gimnazjum. Chodzenie do liceum, w którym nie uczą historii, defasonuje naturę ludzką w sposób nieodwracalny. Potem jest coraz bardziej niezdrowo. Taka jest diagnoza oporu, w dużym rzecz jasna skrócie.

Reforma rodzajów gramatycznych budzi podobne emocje. Zaczęła się od sfeminizowania...

2591

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]