Reklama

Msze na ratunek

Msze na ratunek

30.09.2013
Czyta się kilka minut
„Nie ma Boga ziemskiego bezpieczeństwa, Boga, który chroni od życiowych rozczarowań i daje życiowe gwarancje...
.

...Boga, który pilnuje, aby dzieci nie płakały i by sprawiedliwość nastała na ziemi, Boga strzegącego od zawodu miłość ludzką (...) Nie ma takiego Boga”.

Kto miał czelność tak powiedzieć? Na pewno nie chrześcijanin, a już z całą pewnością nie katolik! A jeśli katolik, to jakiś niedouczony, nieobznajomiony z teologią... Uczeni powiedzieliby, że to wypowiedź jakiegoś deisty, który co prawda przyjmuje, że Pan Bóg stworzył świat, ale co się z tym światem teraz dzieje, to już Boga nie obchodzi.
Wygląda jednak na to, że podobnie myśli wielu tzw. zwykłych katolików. Czym bowiem wytłumaczyć postępujący od lat spadek zamówień intencji mszalnych? Często słyszymy, gdy na początku Mszy ksiądz ogłasza, że odprawia ją za zmarłych. Rzadziej – gdy mówi o „Mszy za zdrowie”, a już prawie nigdy nie słyszy się próśb o dobrą pogodę, szczęśliwą podróż, dobre zamążpójście czy...

3457

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]