Ładowanie...
Moc białych nasion
HALINA BORTNOWSKA: Wszystkie religie głoszą szacunek i miłość do człowieka, a jednocześnie często prowadzą do tego, że świat pęka, że pękają wspólnoty. Ludzie potrzebują jakichś zewnętrznych rozjemców, na przykład państwa. Nie ma pokoju między religiami i nie ma pokoju społecznego. Czy w waszych religiach istnieje podstawa do współżycia w pokoju z wyznawcami innych religii?
LAMA RINCZEN: Do niedawna buddyzm był w Polsce czymś nieznanym i egzotycznym. Dzisiaj kilka tysięcy Polaków uważa się za buddystów. Nie jest to przejściowa moda. Niektórzy zajmują się tym od dwudziestu czy trzydziestu lat. Przybyło wielu imigrantów-buddystów. Wietnamczyków, którzy są w Polsce, liczy się w dziesiątkach tysięcy. Nikogo dziś też nie dziwi, że rodziny dyrektorów firm Daewoo czy Hyundai przyjeżdżają do ośrodków koreańskiego zen pod Warszawą, aby się modlić. Analogiczna jest...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
360 zł 160 zł taniej
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
Newsletter
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]