Reklama

MNIEJSZOŚCI: autobus na pielgrzymkę

MNIEJSZOŚCI: autobus na pielgrzymkę

22.05.2006
Czyta się kilka minut
Jak wygląda sytuacja mniejszości narodowych w polskim Kościele? Czy spory o Msze i świątynie należą już do przeszłości?.
-

- Dzisiaj odbieram karty wstępu na papieską Mszę św. Nie wiem, ile dostanę, ale pewnie dla wszystkich i tak nie starczy - martwił się w połowie maja ks. Edward Osiecki, duszpasterz warszawskich Wietnamczyków. Wspominał, jak podczas ostatniej wizyty Jana Pawła II w Krakowie "jego" Wietnamczycy mieli swoją reprezentację podczas procesji z darami na Błoniach. Papieżowi podarowali obraz Matki Bożej z La Vang, bo, jak tłumaczy ks. Osiecki, są tak samo maryjni jak Polacy.

Na spotkania z Benedyktem XVI w Polsce ściągną tłumy wiernych. Ilu z nich nie będzie Polakami? Ilu będzie innego niż łaciński obrządku? Według rocznika statystycznego w 2004 r. Kościół katolicki w Polsce liczył ponad 34,5 mln wiernych.

Z tego zdecydowana większość to katolicy obrządku łacińskiego - ponad 34,2 mln. Są jednak jeszcze grekokatolicy - 53 tys. (nieoficjalnie mówi się o...

6090

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]