Reklama

Miłość rzeczowa jest

11.02.2013
Czyta się kilka minut
Jeśli nasze podobieństwo do Boga wyraża się w posiadaniu rozumu i wolnej woli, to wszelkie pytania i dociekania, którym patronuje sakramentalne „dlaczego?”, są wpisane w ludzką egzystencję.
Jacopo Pontormo (1494–1557), „Nawiedzenie Najświętszej Marii Panny”, szkic do obrazu, ok. 1527 r. Fot. Dea / G. Nimatallah / GETTY IMAGES / FPM
W

W cyklu „Okruchy słowa” ks. biskup Grzegorz Ryś podzielił się z czytelnikami „Tygodnika” odkryciem w kazaniach św. Antoniego z Padwy „sześciu słów Maryi” (nr 6/2013). Uznał, że są na tyle inspirujące, iż mogą się stać kanwą rekolekcji o „maryjnym” charakterze. Pomysł bardzo się nam spodobał; zamarzyliśmy, żeby napisała je kobieta. Poprosiliśmy więc s. Barbarę Chyrowicz, aby u początku Wielkiego Postu Anno Domini 2013 sięgnęła do nader skromnych sześciu wypowiedzi Maryi, jakie przekazuje nam Ewangelia, i wypełniła nimi kolejnych sześć tygodni rozważań.
REDAKCJA
Zwykło się mówić, że dla mężczyzn charakterystyczne jest odwoływanie się do rozumu, zaś dla kobiet – do serca. Ma to ponoć dotyczyć zarówno pojmowania świata, jak i rozwiązywania zastanych w nim problemów, a także sposobów kształtowania relacji. Nie twierdzę, że ta opinia rozmija się...

4395

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]