Reklama

Miękki twardziel

Miękki twardziel

27.01.2009
Czyta się kilka minut
Grzegorz Napieralski chce stworzyć partię kierowaną twardą ręką. Jego doświadczenie i pozycja w SLD jest jednak bez porównania słabsza niż Donalda Tuska w PO czy Jarosława Kaczyńskiego w PiS.
W

W czasach, gdy "nasi Żydzi" walczyli z "sowieckimi Arabami", krążył żart:

"Jakich było trzech największych wodzów w dziejach ludzkości? Pierwszym był Kutuzow - podpuścił Napoleona pod Moskwę i czekał na mróz. Drugim był Stalin - podpuścił Hitlera pod Moskwę i czekał na mróz. Zaś trzecim był Naser - podpuścił Dajana pod Suez i czekał na mróz...".

Ta historia przypomina działania Grzegorza Napieralskiego jako szefa SLD. Najwyraźniej chciałby pójść drogą, którą poszli Donald Tusk i Jarosław Kaczyński: stworzyć partię kierowaną twardą ręką. Być - jak oni - wyraźnie przeciw czemuś i jednocześnie móc w każdej chwili skierować karną armię w kierunku tylko przez siebie wybranym. Strategia wydawała się obiecująca - tak właśnie doszło do dwóch największych sukcesów w polskiej polityce ostatnich lat: przejęcia władzy przez PiS w 2005 r. i przez PO dwa...

6242

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]