Reklama

Miejski szyk

Miejski szyk

05.06.2012
Czyta się kilka minut
Rewolucja właśnie się toczy. Na dwóch kołach.
S

Statystyki tylko potwierdzają to, co widać gołym okiem we wszystkich właściwie miastach w kraju. Na przykład Kompleksowe Badania Ruchu zrealizowane na zlecenie Urzędu Miasta Wrocławia w 2011 r. pokazują, że przejazdy rowerem stanowią 3,56 proc. wszystkich miejskich transferów. To co najmniej dwa razy więcej niż w badaniach wykonywanych pięć lat wcześniej. Na części skrzyżowań stolicy Dolnego Śląska ruch rowerowy osiągnął poziom 500 rowerzystów na godzinę. W 2006 r. było ich 220. W maju 2012 r. przez ścieżki rowerowe na ul. Powstańców Śląskich przejeżdżało średnio 3 tys. rowerzystów każdego dnia, a rekordowym okazał się 24 maja, kiedy automatyczne czujniki naliczyły 4,7 tys. rowerów.

Podobnie jest w Krakowie. Tylko jedną ścieżką przez rondo Mogilskie (krzyżują się na nim trasy rowerowe wschodniej części miasta) przejeżdża 2,5 tys. rowerzystów na dobę, na pobliskiej ulicy...

12917

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]