Reklama

Miejsce do życia

Miejsce do życia

18.05.2015
Czyta się kilka minut
Para krakowskich muzyków stworzyła rajską przestrzeń, w której harmonijnie żyją ludzie, dzikie zwierzęta i magiczne rośliny.
Marek Styczyński Fot. Materiały prywatne
P

Położone na krańcu wsi, na wzgórzu, w malowniczym regionie słowackiego Zamagurza. Z północy roztacza się widok na Trzy Korony, których ostre szczyty błyszczą w słońcu; od południa – na majestatyczne Tatry. Na niedalekich pastwiskach owce i krowy podzwaniają dzwonkami.
Od roku gospodarstwo ma nowych właścicieli. Kupili je Marek Styczyński i Anna Nacher – muzycy Karpat Magicznych, współautorzy przewodnika po tradycjach muzycznych „Ucho jaka. Muzyczne podróże od Katmandu do Santa Fe” oraz „Vaggi Varri – w tundrze Samów” – książki podróżniczej o Laponii. Partnerzy w licznych projektach i w codziennym życiu. Swój nowy dom nazwali „Biotop Lechnica”.
Dom górny, dom dolny
– To nie my wybraliśmy to miejsce, to ono wybrało nas – mówi Anna Nacher. – Karpaty zawsze odgrywały ważną rolę w moim życiu. Ukształtowały mnie. Dzięki nim jestem muzykiem, pracownikiem...

9364

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]