Reklama

Męska rozmowa

Męska rozmowa

16.11.2003
Czyta się kilka minut
W wydawanych przez środowiska katolickie książkach na temat homoseksualizmu najciekawsze są te fragmenty, w których nad odpowiedziami dominują pytania, a nad stwierdzeniami polemika i dyskusja. Niestety, jest ich wciąż za mało.
P

Pierwsza “katolicka" książka o homoseksualizmie (“Homoseksualizm. Czym jest? Do czego prowadzi?" Daniela Ange’a, wyd. “m") pojawiła się przed dziesięciu laty. Od tego czasu ukazało się ich w Polsce dziewięć, w tym cztery autorstwa Polaków. Pierwsza próba to “Kościół wobec homoseksualizmu" pod red. ks. Tadeusza Huka (Wydawnictwo Sióstr Loretanek, 1996). Zamieszczono tu wypowiedzi Kościoła o homoseksualizmie, parę referatów naukowych z sesji w warszawskim seminarium duchownym oraz świadectwa osób dotkniętych problemem (rozszerzona wersja ukazała się nakładem wydawnictwa Verbinum w 2000 r. pod tytułem “Homoseksualizm. Dokumenty Kościoła, opracowania, rozmowy, świadectwa"). Podobny schemat odnajdujemy w “Prawdzie o homoseksualizmie" Johna Harvey’a (Wydawnictwo Księży Marianów, 1999). Tę najobszerniejszą i najbardziej chyba znaną książkę można uznać za kompendium wiedzy o...

11088

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]