Jak naprawić geja

30 lat temu Światowa Organizacja Zdrowia uznała, że homoseksualizm nie jest chorobą, u nas jednak wciąż prowadzi się tzw. terapię reparatywną. Ze wsparciem państwa i Kościoła „leczy się” ludzi...

Reklama

Jak naprawić geja

Jak naprawić geja

28.09.2020
Czyta się kilka minut
30 lat temu Światowa Organizacja Zdrowia uznała, że homoseksualizm nie jest chorobą, u nas jednak wciąż prowadzi się tzw. terapię reparatywną. Ze wsparciem państwa i Kościoła „leczy się” ludzi zdrowych.
Zdjęcie z fotoreportażu Mario Topicia „Same sex” o życiu codziennym homoseksualnych par w Chorwacji. Zagrzeb, 2011 r. Fot. MARIO TOPIC / ANZENBERGER / FORUM
O

Osiemnastego marca 2017 r. w Ministerstwie Rozwoju odbywa się rozdanie nagród Prawda-Krzyż-Wyzwolenie, przyznawanych przez oazowy Ruch Światło-Życie. Galę otwiera minister Henryk Kowalczyk. – Instytucje rządowe służą dobru, a Ruch Światło-Życie jest samym dobrem – mówi.

Wśród nagrodzonych: Radio Maryja, prof. Bogdan Chazan i premier Beata Szydło. Oraz lubelski ośrodek Odwaga, który otrzymuje statuetkę za „pomoc duchową i terapeutyczną osobom o niechcianych skłonnościach seksualnych oraz ich rodzinom”. Ta pomoc to w rzeczywistości próby „wyleczenia homoseksualizmu”, mimo iż terapie takie są odrzucane przez naukowców i lekarzy, a w kilku krajach (np. na katolickiej Malcie i w Niemczech) zakazane prawnie.

28 sierpnia 2020 r. Konferencja Episkopatu Polski przyjmuje stanowisko dotyczące społeczności LGBT+. Jeden z fragmentów: „Wobec wyzwań tworzonych przez ideologię gender i...

18842

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Trudno się nie zgodzić, że terapia konwersyjna ma względną wartość i w rezultacie może przynosić nawet szkody. Taka terapia jest dziś na wyrost, bo nie jest wspierana badaniami w naukach przyrodniczych i społecznych. A nie jest wspierana, bo lewicowe werdykty naukowców w sprawie homoseksualizmu zablokowały rozwój nauk w tym kierunku, a wręcz uczynił z niego zakazaną naukę. Wnioskowanie z niepowodzeń leczenia konwersyjnego o naturalności homoseksualizmu jest naiwne. Przykładem na to jest psychoanaliza Freuda, która była niezwykle efektywna, jeśli chodzi o ujawnianie i określanie nerwic, lecz była nieskuteczna, jeśli chodzi o terapię prowadzącą do ostatecznego wyleczenia. A geje nawet jeśli będą spełniać swe fantazje, a cały świat zapadnie się w tolerancję (co oczywiście jest kompletna utopią), i tak będą cierpieć z powodu swej orientacji. Dopóki geje będą się rodzić ze związków mężczyzn i kobiet, zawsze będą inni i raczej nigdy nie będą wyrazem oczekiwań swoich rodziców, bo sam fakt takich narodzin i wychowania modeluje i żadne kształtowania tolerancji i edukacje, choćby najbardziej totalitarne w swej metodzie, tego nie wykorzenią . Będą zresztą starali się naśladować kierunek heteroseksualny poprzez koncepcję małżeństwa, rodziny itd., więc zawsze będą mieli przed sobą przepaść na różne społeczne sposoby maskowaną, ale zawsze odczuwalną.

.

.

budzi tajemnic, gdy twoje wypowiedzi czyta biegły psychiatra...

.

...

.

masz dobre, zresztą przy innym raczej byłoby ci ciężko. A terapię jakąś czynną masz?

.

Praca, rodzina, przyjaciele i otoczenie cię nie zrozumieją. Ostatecznie chcą byś był normalny jak oni. Nie pójdą za głosem, który jest w tobie i dokądś cię prowadzi. Ale skoro uważasz inaczej, to chyba jeszcze dużo wydasz na whisky dla psychiatry, a jeszcze więcej na leki. Nie opuszczą cię do śmierci, tak jak diagnoza.

.

.

Dość dawno zaobserwowałem, że gdy Bóg kogoś chce ukarać, odbiera mu rozum nie informując delikwenta. Nie dociera to do niego, nawet gdy to próbują uświadomić mu najbliżsi., więc i moja sugestia jest próżna. Doskonale się w to wpisujesz.

Nikt lepiej tego nie wie, jak taki człowiek jak ty. Tyle się w życiu wychylasz, ile trzeba, by coś zaobserwować. Co tam było (jeśli było) za młodu, mało kto pamięta. Bezpiecznie się obserwuje z tłumu, gdy Chrystus dźwiga krzyż na Golgotę, nawet można zdążyć wysnuć z tego parę gawęd. Tobie to dobrze, bo za obserwowanie nikt nie karze, a nawet nagrodę i tytuł swojego i równego chłopa można dostać. Wybrałeś w życiu właściwego ubezpieczyciela, szkoda że umowa jest taka doczesna...

A geje nawet jeśli będą spełniać swe fantazje, a cały świat zapadnie się w tolerancję (co oczywiście jest kompletna utopią), i tak będą cierpieć z powodu swej orientacji - nie wiem co miałeś na myśli ale z pewnością geje nie są nieszczęśliwi z powodu swojej orientacji. Ty jesteś z powodu swojej orientacji nieszczęsliwy?

Nie jest wspierana bo nie przynosi żadnych efektów !!! Nie można zmienić czyjejś orientacji.Nie jest naiwne twierdzenie ze homoseksualizm jest naturalny.Wyystępuje u kilkuset gatunków w tym także u tych najbardziej inteligentnych jak naczelne czy delfiny.Warto też zwrócic uwagę ze sam Freud nie uważał homoseksualizmu za cos nienaturalnego i wymagającego "naprawy"

że wpisałeś w google "Freud i homoseksualizm", to moje gratulacje i otrzymujesz promocję do klasy szóstej...

efekty musiały być fatalne

Czy mamy prawo potępiać Michaela Jacksona albo biskupa Wesołowskiego tylko dlatego, że lubili się przytulać do chłopców ? Przecież zarówno Michael Jackson jak i biskup Wesołowski byli ludźmi dobrej woli i nie pragnęli niczyjej krzywdy. Michael Jackson inwestował w wesołe miasteczka dla dzieci nie po to aby je podstępnie zwabić ale dlatego, że dzieci kochał. Natura i być może także inne czynniki spowodowała, że Michael Jackson i biskup Wesołowski nie dorośli i nie stali się mężczyznami w tradycyjnym znaczeniu tego słowa. Zresztą obecnie panuje taka moda aby nie dorastać i pozostać całe życie beztroskim dzieckiem. Czy mamy zatem prawo tych ludzi potępiać ? A tak na marginesie. Wokół Michaela Jacksona kręciło się zawsze mnóstwo dziennikarzy z całego świata. I nikt nie zauważył jego pedofilskich skłonności ? Jakoś nie mogę w to uwierzyć. Zapewne jest tak, że jednych pedofilii ściga się chętniej od innych .

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]