Reklama

Medytacja biblijna

Medytacja biblijna

18.12.2005
Czyta się kilka minut
W najbliższych dniach, konkretnie 22 grudnia, będziemy obchodzić 789. rocznicę zatwierdzenia zakonu kaznodziejskiego przez Honoriusza III. Niedawno, studiując życiorys św. Dominika, odkryłem, że gdyby nasz założyciel upierał się przy swoich planach i nie podporządkował się woli biskupa Rzymu, dominikanie zapewne by nie powstali.
-

---ramka 401838|prawo|1---Otóż św. Dominik marzył, by się udać z misją ewangelizacyjną na krańce ówczesnego świata, do Kumanów - ludu, którego dziś nie jesteśmy w stanie zlokalizować. Papież zasugerował mu jednak, że bardziej potrzebny będzie na południu Francji, by świadczyć o Chrystusie wśród albigensów. Zakon więc, w którym żyję, jest owocem niezrealizowanej wizji Dominika, który zapewne zakończyłby misję w stylu św. Wojciecha i 8 sierpnia celebrowalibyśmy pamiątkę jego męczeństwa, a nie uroczystość założyciela zakonu.

Czasem tak bywa, że życie staje w poprzek ludzkich zamiarów. Być może doświadczyłeś sytuacji, gdy wizje, które w sobie pielęgnowałeś, starannie planowana przyszłość, wymarzona koncepcja obracały się w gruzy. Nie mogłeś się pogodzić z przeszłością, bałeś się przyszłości, nie rozumiałeś tego, co się dzieje. Nie mam na myśli wydarzeń tak...

2836

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]