Reklama

Media publiczne od nowa

Media publiczne od nowa

01.06.2009
Czyta się kilka minut
Publiczne media to ciągle żywy dowód na zwycięstwo partyjniactwa nad ideą służby publicznej. Wciąż nie dopracowaliśmy się modelu, który w stopniu zadowalającym separowałby polityków od mediów publicznych.
W

W najlepszym razie był to podział medialnego "tortu" na zasadzie parytetu, w gorszym - reguła, że "większość bierze wszystko". Najgorszy jest casus obecny, kiedy po buncie byłych koalicjantów PiS-u, mediami publicznymi rządzą ludzie z partii pozbawionych demokratycznej legitymacji.

Ten stan rzeczy jest nie do zaakceptowania - to oczywiste. To, że zmiana ustawy musi się liczyć z wrogością prezydenta - także. Nowa ustawa musiała zostać przed tym zabezpieczona, poszerzono zatem większość legislacyjną o SLD. Ale to miało swoją cenę. Nowa ustawa uchwalona przez Sejm (czeka ją jeszcze procedura w Senacie, ale to raczej nic nie zmieni) stanowi pewien postęp w stosunku do tego, co jest. Ale postęp nieporywający.

Uzależnienie finansowania publicznej radiofonii i telewizji od decyzji budżetowej to zaproszenie do politycznego szantażu. Wprawdzie...

2689

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]