Reklama

Media i obiektywizm selektywny

Media i obiektywizm selektywny

09.06.2009
Czyta się kilka minut
Sprawa niewyjaśnionych pożyczek Palikota to przykład przeniesienia zasady domniemania niewinności z domeny prawa karnego do domeny polityki i życia publicznego. Dziennikarze robią to selektywnie, politycy nagminnie.
J

Janusz Palikot jest postacią - jak dziwacznie by to nie zabrzmiało - ważną w polskiej polityce. 20 czy 15 lat temu tak by nie było. Wtedy liderami byli ludzie o formacie Jacka Kuronia, Tadeusza Mazowieckiego, Jana Olszewskiego czy Wiesława Chrzanowskiego, a w drugim szeregu uwijali się politycy o "posturze" Aleksandra Halla czy Donalda Tuska. Dzisiaj liderami są w PO Tusk i Schetyna, w PiS Kaczyński i Kaczyński (trudno tu wskazać osobę numer dwa), zaś w drugim szeregu jest miejsce dla takich ludzi jak Palikot.

Dobry smak i protekcja

Jak tego typu polityków co poseł z Lublina scharakteryzować? To ci, którzy szokują publiczność. Którzy używają brutalnego języka w stosunku do przeciwników politycznych. Naruszają granicę pomiędzy prywatnością tychże a tym, co podlega publicznej ocenie.

Jest takich postaci w...

8014

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]